Czym jest floating?

Czym jest floating i sól Epsom?

W 1954 roku John C. Lilly zbudował specjalną kabinę, by zbadać, jak zachowuje się ludzki mózg, gdy działają na niego ograniczone bodźce z zewnątrz. Z badania, które przeprowadził wynikało, że dźwięk, światło, siła grawitacji stanowią aż 90 procent obciążenia naszego układu nerwowego. Natomiast ograniczenie tych bodźców działa na umysł kojąco, pozwala osiągnąć wewnętrzny spokój. Podczas floatingu, mózg ze stanu beta, czyli czuwania, przechodzi do stanu alpha – rozluźnienia, by pod koniec sesji uzyskać postać podobną tej, w jakiej znajduje się umysł podczas medytacji. Pierwsze efekty – uczucie rozluźnienia – są widoczne już po pierwszej sesji floatingu, jednak, by utrzymać je na dłużej, należy korzystać z tej metody systematycznie.

Wyobraź sobie, co osiągniesz, kiedy Twój umysł całkowicie się uspokoi, wyciszy i skoncentruje.

W życiu codziennym, Twój mózg jest zajęty przetwarzaniem i reagowaniem na wszystko co Cię otacza dookoła. Wzrasta poziom stresu, rośnie ciśnienie krwi, a Ty czujesz się po prostu przytłoczony i wyczerpany. Jeżeli ten stan się przedłuża, może to skutkować podejmowaniem złych decyzji, problemami na tle nerwowym oraz urazami.

W kabinie floatingowej, kiedy Twoje ciało rozluźnia się, a umysł uspokaja, wszystkie te problemy rozmywają się. Podczas sesji, mózg jest odciążany od atakujących go bodźców zewnętrznych, a ciało nie walczy z grawitacją. Kiedy Ty z łatwością wchodzisz w stan zbliżony do medytacji, całe środowisko kabiny pracuje, aby złagodzić destrukcyjne efekty stresu.

Po sesji floatingowej, z pewnością poczujesz, jak Twój umysł rozjaśnia się, a Twoje ciało będzie rozluźnione.

Regularny floating pomaga zapanować nad stresem, poprawić Twoje zdrowie oraz zwiększyć osiągnięcia fizyczne.

Floating, to wyjątkowy sposób na relaks i skuteczną walkę z różnymi schorzeniami. Kapsuła relaksacyjna, uwalnia ciało od poczucia dyskomfortu, zapewnia spokój, redukuje stres. Kilkadziesiąt minut przebywania wewnątrz urządzeń pozwala zwalczyć przewlekłe bóle, zminimalizować stres i złagodzić depresję, a także odpocząć. Tak, jak nigdy dotąd.

Ciało lekko kołysze się na powierzchni roztworu, dzięki czemu mózg odpoczywa, gdyż nie musi kontrolować pracy mięśni. Aktywność lewej półkuli zostaje spowolniona, dzięki temu synchronizuje się z półkulą prawą. Mózg pozostaje nadal aktywny i wytwarza ogromne ilości serotoniny i endorfin, tzw. hormonów szczęścia. W czasie zabiegu w kapsule Float Rest® mózg zmienia swoją aktywność z fazy Alfa na Theta, jest to etap, kiedy człowiek zapada w sen i jest w stanie odpowiadającym hipnozie, medytacji, transu, intensywnego marzenia i silnych emocji. Buddyjscy mnisi taki stan osiągają po kilkugodzinnych medytacjach, natomiast w kapsule taki efekt możliwy jest już po chwili zabiegu.

Co to jest Sól Epsom?

Wartością dodaną poza dobroczynnymi walorami kąpieli w kapsule floatingowej jest Sól Epsom zwana też solą gorzką lub inaczej angielską. To naturalnie czysty związek mineralny – siarczan magnezu. Jest to sól, pozbawiona zapachu, a jej pH jest obojętne dla skóry. Sól Epsom, używana jest w medycynie i kosmetyce od ponad 100 lat. Podstawowym pierwiastkiem gorzkiej soli jest magnez, który jest niezbędnym składnikiem do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sól dzięki działaniu magnezu zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca oraz chorób naczyń krwionośnych, pozytywnie wpływa na działanie układu odpornościowego, pomaga zlikwidować bóle stawów, stany zapalne oraz skurcze mięśni. Badania wykazały, że magnez oraz siarka bardzo łatwo są przyswajane przez skórę, dzięki czemu kąpiel w soli Epsom jest idealnym sposobem na wzbogacenie organizmu w te dwa składniki mineralne.

Badania naukowe wskazują, że kąpiel w soli Epsom co najmniej trzy razy w tygodniu pozytywnie wpływa na samopoczucie, pomaga poprawić osiągnięcia fizyczne oraz dostarcza dodatkowe pokłady energii.